Apartamento Caicaras
Villan Apartamento Caicaras Belo Horizonte med 2 sovrum rymmer upp till 5 gäster och erbjuder ett behändigt läge cirka 25 minuter till fots från religiösa platser som Paróquia São Sebastião.
Villan ligger 3 km från Museu de Artes e Ofícios och 3,1 km från Parque Municipal Américo Renné Giannetti. Den här villan med 1 badrum ligger nära Parque Ecológico do Bairro Caiçara. Gästerna kan också besöka Edifício Maletta, som ligger cirka 10 minuters bilresa bort.
Gästerna kommer att uppskatta utsikten över staden. Badrumsfaciliteterna i villan Apartamento Caicaras inkluderar också en duschkabin och en separat toalett. I badrummen finns också badlakan och handdukar för extra komfort.
Den här villan har ett komplett kök och matplats för gästerna. Det finns också kylskåp, ugn och köksredskap för att förbereda din egen måltid. Restaurangen Casa Gastronomica Expresso 500 erbjuder brasilianska specialiteter mindre än 650 meter bort. Gästerna kan enkelt ta sig till flygplatsen Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade, som ligger 10 minuters bilresa från boendet.
- Lokala sevärdheter
- Cineclube Unibanco Savassi4,4 km
- Liberdade Square3,9 km
- Mineirão4,4 km
- Flygplatser
- Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Säkerhetsfack
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Frisersalong
Mat och drycker
- Köksgeråd
Aktiviteter och avkoppling
- Trädgård
På rummet
- Uppvärmning
- Sittgrupp
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från villan Apartamento Caicaras till Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats?
Villan Apartamento Caicaras ligger inom 10 minuters bilresa från Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats. - ❓
Finns det ett kök i villan Apartamento Caicaras?
Ett komplett kök finns i villan Apartamento Caicaras. - ❓
Tillåter villan Apartamento Caicaras husdjur?
Villan Apartamento Caicaras tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds i villan Apartamento Caicaras?
Utsikten över staden erbjuds till gästerna i villan Apartamento Caicaras. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska Belo Horizontes viktigaste landmärken, inklusive Museu de Artes e Ofícios (3 km), Edifício Maletta (3,1 km) och Parque Municipal Américo Renné Giannetti, som finns inom 10 minuters bilresa.